• +48 884 800 482
  • biuro@kbpz.pl

13

sie,2020

Jeżeli w Twojej sprawie Wierzyciel (bank, firma pożyczkowa) zdecydował się na skierowanie sprawy na drogę sądową, musisz wiedzieć, że prawdopodobnie zdecydował się on na wniesienie pozwu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny czyli do tzw. e-Sądu. Zobacz co należy zrobić, aby Twoja sprawa nie trafiła do Komornika sądowego. 

Po wniesieniu pozwu elektronicznym postępowaniu upominawczym e-sąd może albo sprawę umorzyć albo wydać nakaz zapłaty, który zostanie doręczony na Twój adres przesyłką poleconą sądową.  Od dnia odebrania nakazu zapłaty liczony jest 14 dniowy termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty. 

Pamiętaj! Niedozwolone jest przekroczenie 14 dniowego terminu do wniesienia sprzeciwu, Po jego przekroczeniu Twoja sprawa prawdopodobnie trafi do Komornika sądowego. 

Po nowelizacji przepisów dotyczących procedury cywilnej, po wniesieniu sprzeciwu od nakazu zapłaty sąd umorzy postępowanie. 

Zgodnie z art. 505 [36] kpc: 

W przypadku wniesienia sprzeciwu sąd umarza postępowanie w zakresie, w którym nakaz zapłaty utracił moc.

 
 
Nie daj się oszukać! Wiele firm antywindykacyjnych funkcjonujących na rynku przyjmuje zlecenia na napisanie sprzeciwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym wystawiając za to ogromne rachunki. Zapewniamy, że taki sprzeciw jesteś w stanie napisać samodzielnie. 
 
Poniżej publikujemy wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty przygotowany przez naszych prawników. 
 
Pobierz za darmo wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty: 

Powyższy sprzeciw należy stosować wyłącznie do nakazów zapłaty wydanych po 7 lutym 2020 r.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Zespół Krajowego Biura Pomocy Zadłużonym